До найважливіших складників стратегічного розвитку компаній у різних галузях у 2025 році експерти відносять автоматизацію бізнес-процесів. Як на міжнародному ринку, так і на українському, вже тривалий час спостерігається зростаючий попит на пропозиції від розробників ERP- та CRM-систем. Ці тенденції зумовлені стрімким розвитком технологій, конкуренції та методів підвищення продуктивності роботи організацій. У цьому матеріалі на прикладі UGLA ERP розглянемо вплив нових технологій на управління компанією та визначимо, як не відставати від конкурентів, балансуючи між практичністю та інноваціями.
Зміни на українському ринку ERP- та CRM-систем
Після початку повномасштабного вторгнення стрімко зросла цінність українських продуктів, чимало бізнесів почали вивчати можливості програмного забезпечення, яке розробили наші спеціалісти. Зараз українські ERP- та CRM-системи не лише здатні конкурувати з російськими традиційними платформами, серед яких найвідомішою залишається 1С, але й мають значно більший функціонал та вирізняються інноваційним підходом до управління компаніями.
На ринок ERP- та CRM-систем в Україні безпосередній вплив має актуальна ситуація на ринку праці. Від 24 лютого 2022 року кількість доступних вакансій досягнула критичного мінімуму, про що йдеться у спецпроєкті RAU та robota.ua. . Однак протягом 2023 та 2024 років у сфері пропозицій спостерігалося відновлення. Утім, зберігаються суттєві регіональні відмінності, які можуть впливати на продуктивність бізнесу. За таких умов імплементація ERP-систем у роботу компанії є раціональним рішенням, адже дозволяє оптимізувати роботу навіть в умовах нестабільності.
Ще одним чинником є зростання впливу персоналізації досвіду клієнтів. У дослідженні МакКінзі статистика свідчить про те, що понад 71% користувачів очікують персоналізованого підходу під час взаємодії з брендом. Особливо цінується своєчасність, релевантність пропозицій та виявлення емпатії під час комунікації. Завдяки глибокому аналізу даних, історії замовлень клієнта та підбору рекомендацій ERP-система UGLA адаптує пропозиції відповідно до інтересів ваших користувачів у найкоротші терміни.
Як ERP трансформує управління компаніями?
Завдяки розробкам інструментів прогнозування тепер безпосередньо в ERP-системі можна точно розраховувати завантаженість команди та необхідну робочу силу, що особливо актуально з огляду на ситуацію на ринку праці. Полегшується також процес аналізу продажів, оскільки система автоматично розраховує прибуток та дохід підприємства. Функціонал системи передбачає визначення потенційних ризиків, завдяки чому команда може ухвалювати обґрунтовані стратегічні рішення та запобігати кризам.
Не менш важливою є автоматизація рутинних завдань, тому що вона сприяє зниженню фактору людських помилок і заощаджує часові витрати, таким чином підвищуючи ефективність діяльності компанії й сприяючи масштабуванню.
Для будь-якої команди важливим складником залишається налагодження комунікації. В ERP-системі UGLA організація комунікації між підрозділами є чітко структурованою та ефективною. Вся команда має доступ до необхідної інформації, тому може без зайвих перешкод ділитися повідомленнями та оперативно реагувати на запити від колег.
Як не відставати від конкурентів?
Стратегії розвитку компанії завжди передбачають вивчення діяльності конкурентів, тому кожен підприємець задумується про те, як підвищити конкурентоспроможність бізнесу. У матеріалі від business.com, який було опубліковано влітку 2024 року експерти визначили головні міжнародні тренди, використання яких сприятиме зростанню вашого бізнесу.
- 1. Акцент на залучення клієнтів
Клієнти прагнуть отримувати максимум зручності та витрачати на покупки мінімум часу, тож оптимізація процесів формування замовлення є ключем до успіху. Водночас PR-інструменти мають активно використовуватися для залучення нової аудиторії.
- 2. Ваше завдання — перетворити клієнта, який вперше дізнався про ваш бренд, у прихильника вашої справи
Рекомендується застосовування програми лояльності, налагодження персоналізованої й регулярної комунікації з користувачами та проявлення турботи про клієнтів, оскільки людям важливо розуміти, що ви цінуєте їх та піклуєтеся про їхній комфорт.
- 3. Приділяйте увагу відстеженню тенденцій та змін на ринку
Компанії мають оперативно реагувати на те, що відбувається ззовні. Бачення у довгостроковій перспективі допоможе швидше адаптуватися до потенційних викликів і дозволить бути на крок попереду.
- 4. Інвестиції у професійний розвиток команди
В Україні досі часто трапляються випадки, коли персонал не готовий працювати із системами автоматизації бізнесу. Тому, задля запобігання таким ситуаціям, необхідно запроваджувати спеціальні навчальні програми, які готуватимуть людей до роботи з ERP-системами.
- 5. Надавайте перевагу рішенням, які розвиваються
Програмне забезпечення має відповідати найактуальнішим стандартам і потребам вашої команди, тому обирайте ті програмні продукти, які працюють над розширенням функціоналу й вдосконаленням системи.
Автоматизація бізнесу в Україні стрімко набирає обертів: дедалі більше компаній прагнуть знайти для себе ідеальне рішення. Якісна система — це крок до вдосконалення бізнесу, і з кожним днем все більше українських підприємств роблять вибір на користь зручності та нових можливостей.
Команда UGLA